güney portekiz turu

GÜNEY PORTEKİZ TUR PROGRAMI

01.Gün: İSTANBUL * LİZBON

Türk Hava Yolları TK1755 sefer sayılı uçakla saat 07:35’de İstanbul’dan hareket. Yerel saatle 10:30’da Lizbon’a varış. Lokal rehberle buluşma ve panoramik LİZBON şehir turu. Belem Mahallesi ve Kulesi, Alfama Mahallesi, Rossio, Ticaret Sarayı, şehir meydanı görülecek yerler arasında. Otele yerleşme sonrası akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Lizbon’da.

02.Gün: COSTA DEL SOL: ESTORIL *CASCAIS * CABO DA ROCA * SINTRA

Erken sabah kahvaltısından sonra, özel araçla otelden hareket. Costa del Sol Güneşin Kıyısında ilk durağımız kumarhanesiyle ünlü, Portekiz sosyetesinin favori kasabası ESTORIL. Portekiz Rivierasının en pahalı şehrindeki turumuz sonrası, beyaz kumlu plajları ve ortaçağdan kalma şehir merkeziyle ünlü CASCAIS. Burada ünlü Nossa Senhora Da Luz heykelciğinin yer aldığı Kaleyi gezdikten sonra, Cabo da Roca falezlerine pararel SINTRA’ya geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Portekiz kraliyet mensuplarının görkemli saraylar yaptırdığı Sintra’da şehir turu yapıyor ve Avrupa’nın en görkemli saraylardan Pena’yı geziyoruz. Akşam saatlerinde Lizbon’a dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Lizbon’da.

03.Gün: ALGARVE * ALBUFERIA

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. İstikametimiz ALBUFERIA. Algarve’nin en önemli plajlarına ev sahipliği yapan bu şirin balıkçı kasabasında alınacak öğle yemeği sonrası Arap istilalarına uğramış şehirde turumuzu yapıyor ve otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman Geceleme Albuferia’da

04 Gün: SILVES * LAGOS

Sabah kahvaltısı ardından Magribi istilası döneminde Algarve’nin başkenti olan SİLVES ilk durağımız. Kırmızı tuğlalarıya dikkat ünlü Castelo de Silves’i gördükten sonra, öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra, balıkçı kasabası LAGOS’u keşfettikten sonra, otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman Geceleme Albuferia’da.

05. Gün: FARO * TAVİRA

Erken alınacak sabah kahvaltısından sonra, ilk durağımız, Algarve’nin başkenti FARO. Panoramik şehir turu ve ünlü Se Katedralini gördükten sonra, öğle yemeği molası. Öğleden sonra, Portekiz’in en güzel kasabalarından TAVIRA’ya gidiyoruz. Gilão nehirinin kıyısında yer alan Tavira hem Portekiz hem de Mağribi etkilerini yansıtan bir mozaik. Parke taşı labirent sokaklarında yürüyerek keşfedeceğimiz Tavira’dan akşam üstü otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman Geceleme Albuferia’da.

06.Gün: EVORA * LİZBON

Sabah kahvaltısından sonra, otelden çıkış. Ferforje balkonlu, beyaza boyanmış, çiçeklerle bezenmiş, azulejos (portekiz mağribi renkli fayanslar) ile süslenmiş evleriyle ünlü EVORA’da yapacağımız panoramik şehir turu sonrası, öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra, lokal bir bağ evinde, ünlü Portekiz şaraplarının tadımı ve Lizbon’a hareket. Otele yerleşme sonrası, akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Lizbon’da.

07. Gün: LİZBON * İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra, yarım gün serbest zaman. Saat 12:30’da buluşma ve özel araçla Lizbon Havaalanına hareket. Türk Hava Yolları TK1760 sefer sayılı uçakla saat 15:45’de Portekiz’den kalkış. Yaklaşık 4 saat 35 dk’lık bir uçuş sonrası, yerel saatle 22:20’de İstanbul’a varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi