POLONYA TUR PROGRAMI

01. Gün: İSTANBUL * VARŞOVA 

Türk Hava Yolları TK8160 sefer sayılı uçakla saat 07:10’da İstanbul’dan hareket. Yerel saat ile 08:45’de Varşova Frederick Chopin Havaalanına varış. Özel araç & rehberle karşılanma. Panoramik Varşova şehir turu. Otelimize transfer ve yerleşme. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle Varşova’nın lokal lezzetlerini tadacağımız ekstra akşam yemeği. Geceleme Varşova’da. 

02. Gün: VARŞOVA 

Sabah kahvaltısından sonra, tam gün VARŞOVA Şehir turu. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Tarihi Mahalle, rengarenk boyalı binalarıyla ünlü Pazar Meydanı, Sigismund III Heykeli, Kraliyet Kalesi, St. John Katedrali görülecek yerler arasında. Öğle yemeği için verilen serbest zaman sonrası, şehrin bohem mahallesi Praga’yı görüyoruz. Ardından, Votka Müzesini geziyor ve ünlü Leh Votkalarını tadıyoruz. Sarayın yer aldığı Lazienkski Parkını gördükten sonra otele dönüş. Arzu eden misafirlerimizle Varşova Filarmoni Orkestrası Klasik Müzik Konseri. Geceleme Varşova’da.

03. Gün: VARŞOVA * SANDOMIERZ * KRAKOW 

Erken sabah kahvaltısından sonra, otelden ayrılış ve SANDOMIERZ’e gidiş. Güzergah üzerinde, ünlü Leh şaraplarının yapıldığı lokal bir üreticiyi ziyaret, şarap degüstasyonu ve öğle yemeği molası. Ardından, Polonya Hükümeti tarafından korunma altına alınmış Sandomierz’e varış. Ülkenin en eski ve en güzel şehirlerinden sayılan kentte yapılacak tur sonrası, Krakov’a hareket. Otele varış ve yerleşme. Geceleme Krakov’dab

04.Gün: KRAKOV * WIELICZKA

Erkenden alınacak sabah kahvaltısından sonra, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Tarihi Mahallesi, Wawel Şatosu & Katedralini ziyaret edeceğimiz KRAKOV şehir turu. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası, 13. yy’dan kalma tuz madenleri ile ünlü, WIELICZKA’ya gidiş. Tuz madenlerini gördükten sonra, ortaçağ şatosundaki tuz müzesini ziyaret. Akşamüstü, Krakov’a dönüş. Arzu eden misafirlerimizle birlikte, 2019 yılında Avrupa Gastronomi Başkenti seçilmiş Krakov’un tarihi mahallesinde yerel lezzetleri tadacağımız gastronomik akşam yemeği. Geceleme Krakov’da 

05. Gün: AUSCHWITZ * KRAKOV (Yahudi Mirası) 

Sabah kahvaltısından sonra, insanlığın en büyük dramlarından birine sahne olmuş, AUSCHWITZ Konsantrasyon Kamplarına gidiş. Öğlen Krakov’a dönüş. Öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra, Kazimierz Yahudi Mahallesini ziyaret ve izne bağlı olarak sinagog ziyareti. Akşam yemeği canlı müzik ve şov eşliğinde, Yahudi mutfağının lezzetlerini tadacağımız lokal bir restaurantta alınacaktır. Otele dönüş. Geceleme Krakov’da.

06 Gün: ZAKOPANE * CHOCHOLOW

Sabah erken kahvaltıdan sonra, otelden hareket. Polonya’nın en güneyinde yer alan ZAKOPANE’ye gidiş. Termal ve aynı zamanda kayak merkezi olan Zakopane’de, jasczurowka ağacından yapılmış kiliseyi ve Peksowy Brzyzek tarihi mezarlığını ziyaret sonrası, bölgenin yerel peynirlerini tadacağımız degüstasyon molası. Tipik bir dağ restaurantında alınacak lokal lezzetlerden oluşan öğle yemeğinden sonra, Tahta Köy lakaplı CHOCHOLOW’a gidiş. Tamamı tahtadan yapılmış evleri ile ünlü Chocholow’da yapılacak votka tadımı sonrası, Krakov’a dönüş. Polonya’daki bu son gecemizde, arzu eden misafirlerimizle Leh folklorik gecesi (akşam yemeği ile birlikte). Geceleme Krakov’da. 07. Gün: KRAKOW * VARŞOVA * İSTANBUL Sabah kahvaltısından sonra, saat 12:00’ye kadar serbest zaman. Saat 13:00’de buluşma ve özel araçla Varşova’ya hareket. Türk Hava Yolları TK8161 sefer sayılı uçakla saat 20:10’da Polonya’dan hareket. Yerel saatle 23:50’de İstanbul’a varış.

07. Gün: KRAKOW * VARŞOVA * İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra, saat 12:00’ye kadar serbest zaman. Saat 13:00’de buluşma ve özel araçla Varşova’ya hareket. Türk Hava Yolları TK8161 sefer sayılı uçakla saat 20:10’da Polonya’dan hareket. Yerel saatle 23:50’de İstanbul’a varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi