BAVYERA ŞATOLARI TUR PROGRAMI

01. Gün: İSTANBUL * MÜNİH

Türk Hava Yolları TK1633 sefer sayılı uçakla saat 12:00’de İstanbul’dan hareket. Yerel saatle 13:40’da Münih’e varış. Özel araçla 5 gece konaklayacağımız otelimize transfer. Otele yerleşme ardından dinlenme ve akşam yemeği için serbest zaman.

02.Gün: MÜNİH * NYMPHENBURG ŞATOSU

Sabah kahvaltısından sonra, MÜNİH şehir turu. Yürüyerek yapacağımız bu tur esnasında Tren garı, Tarihi Mahalle, Marienplatz, St. Peter Kilisesi, Frauenkirche, Viktualienmarkt pazarı, Munich Residenz, Odeonsplatz ve ünlü Hofbräuhaus Birahanesi görülecek yerler arasında. Bavyera mutfağının spesiyalitelerini tadacağımız öğle yemeği sonrası, özel aracımızla, 1664 yılında yapılan NYMPHENBURG ŞATOSU’na gidiyoruz. 17. yy’da Kraliyet için Yazlık Saray olarak yaptırılan Nymphenburg’u rehber eşliğinde gezdikten sonra, efsanevi bahçeleri gezmek için serbest zaman. Akşam üstü otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

03. Gün: PRIEN * CHIEMSEE * HERRENCHIEMSEE SARAYI

Sabah kahvaltısından sonra, PRİEN kasabasına gidiş. Buradan tekneyle, 2. Ludvig tarafından yaptırılmış olan ve ünlü Versailles sarayının kopyası olan HERRENCHIEMSEE sarayının bulunduğu, \”Bavyera Denizi\” denilen gölün ortasındaki adaya gidiyoruz. Fransa’daki Versailles sarayından esinlenerek yaptırttığı sarayın kralı 2. Ludwig, hayranı olduğu Richard Wagner’i Mühin’e getirterek, şehrin 19. yy’da klasik müzik başkenti olmasını sağlamıştır. Sarayı rehber eşliğinde gezdikten sonra, tekneyle Chiemsee’ye ardından özel aracımızla Münih’e dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

04. Gün: HOHENSCHWANGAU ŞATOSU * NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU

Sabah erken kahvaltıdan sonra, özel araçla Hohenschwangau’ya gidiş. İlk durağımız BAVYERA KRALLARI MÜZESİ. Ardından Faytonla (kış ayları hariç) tarihte ismi ilk 12. yy’da duyulan ve bir çok kere yıkılıp yenisi yapılan HOHENSCHWANGAU Şatosuna çıkıyoruz. Rehberle gezeceğimiz şatoda, Kahramanlar Salonu, Oryantal Salon, Hohenstaufen (2. Ludwig’in müzik salonu), Tasso Salonu, Berchta Salonu görülecek yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeği molasının ardından, durağımız, dünyanın en önemli şatolarından ünlü NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU. “Uyuyan Güzel’in Şatosu” olarak da bilinen bu peri masalı şatoya özel araçla çıkıyoruz. Richard Wagner’in onuruna yapılmış olan şato kalede, bestecinin ünlü operası Tannhauser’e atfen suni bir mahzen de bulunmakta. Mali yetersizlikler nedeni ile yapımı tamamlanamamış olan şato kale, 2. Dünya Savaşında naziler tarafından, sanat eserlerini saklama amaçlı depo vazifesi de görmüş. Almanya’nın en turist çeken 3. noktası Neuschwanstein’ı gezdikten sonra, Alpsee Gölü etrafında gezinti için serbest zaman. Özel aracımızla Münih’e dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte Bavyera Mutfağının lezzetlerini ve ünlü biralarını tadacağımız ekstra akşam yemeği.

05. Gün: ROMANTİK YOL: HARBURG * DİNKESBÜHL * ROTHENBURG

Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra, ROMANTİK YOL için otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız, Güney Almanya’nın en eski ve en iyi korunmuş şatolarından HARBURG. Roma, Gotik, Rönesans ve Barok dönemlerini yansıtan mimarisiyle yapımı 12. yy’a dayanan şatoyu rehber eşliğinde geziyoruz. NÖRDLİNGER kraterinin muhteşem manzarasını seyredeceğimiz araç yolculuğuyla, DİNKESBÜHL’e geçiyor ve yörenin ünlü biralarının tadına bakıyoruz. Bavyeranın Frankonya bölgesinde, Kutsal Roma Germen İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan bu tarihi kasabada geçireceğimiz zaman sonra, istikametimiz, Almanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kasabalarından ROTHENBURG. Almanya’nın en güzel kasabalarından biri olarak adlandırılan Rothenburg’da, Ortaçağ Suç ve Ceza Müzesi (Almanya’nın en popüler 6. müzesi!), Aziz Jacob Kilisesi, Alman Noel Müzesi görülecek yerler arasında. Öğle yemeği ve kenti serbestçe dolaşmak için serbest zaman. Akşam üstü, Romantik Yol’un en güzel manzaralarından arpa tarlaları Hallertau manzarasını seyrederek Münih’e dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle tipik bir Bavyera restaurantında, lokal tatları deneyeceğimiz akşam yemeği (not: bu akşam yemeği Rothenburg’da da organize edilebilinir)

06. Gün: MÜNİH * İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra, yarım gün serbest zaman. Saat 14:30’da otelde buluşma. Özel araçla Münih Havaalanına transfer. Türk Hava Yolları TK1636 sefer sayılı uçakla saat 18:30’da Almanya’dan hareket. Yerel saatle 22:05’de İstanbul’a varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi