burgonya degustasyon turu

BURGONYA DEGÜSTASYON TUR PROGRAMI

01. Gün: LYON – BEAUNE

Türk Hava Yolları TK1807 uçağıyla İstanbul’dan hareket. Yerel saatle 10:35’de LYON’a varış. Özel araçla yarım günlük Lyon panoramik şehir turu. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Beaune kasabasına hareket. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Beaune’da.

02. Gün: BEAUNE – NOLAY

Sabah kahvaltısından sonra, BEAUNE şehir turu. Dünyanın en önemli gotik stili örneklerinden Hospice de Beaune ziyareti. 1443 yılında yapılmış olan bu düşkünler evi aynı zaman hastane işlevi vermekteydi. Bugün müze olarak halka açık binanın tuğlaları da görülmeye değer. Öğle yemeği molası ardından, civar kasabalarda BAĞ TURU. Bu tur esnasında 2 farklı noktada ŞARAP TADIMI yapılacaktır. NOLAY kasabasındaki ROCHEPOT ŞATOSU ziyareti sonrası Beaune’a dönüş. Geceleme Beaune’da.

03.Gün: PARAY LE MONIAL – CHAROLLES – CLUNY

Sabah kahvaltısından sonra, Güney Burgonya’yı keşfetme vakti. İlk durak, ünlü Jayet Evinin görüleceği PARAY-LE-MONIAL. 16. yy’dan kalma Saint Nicolas Kulesinin görülmesinden sonra, istikamet CHAROLLES. Fransa’nın en güzel sığırlarının yetiştiği Charolais bölgesine başkentlik yapmış olan kasaba, özellikle çiçekleri ile de ünlü. Tipik bir sığır çiftliğinin gezileceği Charolles turu sonrasındaki durak CLUNY. Roma Aziz Peter Kilisesinin yapımına kadar, hristiyanlığın en BÜYÜK katedrali olan CLUNY ziyaretinden sonra, Beaune’a dönüş. Geceleme Beaune’da.

04. Gün: DİJON – COTE DE NUITS

Sabah kahvaltısından sonra, Burgonya Dükalığının başkenti DİJON’a hareket. Panoramik şehir turunda, Dükler Sarayı, Notre Dame Kilisesi, Adalet Sarayı, İkiz Kuleler görülecek yerler arasında. Dünyaca ünlü hardal, baharatlı ekmek, frenk üzümü likörü gibi Dijon’a özgü lezzetlerin tadımı sonrası, COTE DE NUITS bölgesini keşif. TASTEVIN ŞÖVALYELERİ KARDEŞLİĞİNİN merkezi CLOS DE VOUGEOT Şatosuna gidiş. Bu keşif turu esnasında 2 adet şarap tadımı yapılacaktır. Burgonya’nın tipik kasabalarının gezdikten sonra, Beaune’a dönüş. Geceleme Beaune’da.

05.Gün: VEZELAY – ANCY LE FRANC

Sabah kahvaltısından sonra katedrali, minik parke taşlı sokakları ile ünlü VEZELAY kasabasına gidiş. Dünyaca ünlü Vezelay Katedralini ziyaret sonrası arzu eden misafirlerle tipik bir fransız hanında öğle yemeği. Öğleden sonra, Fransız Rönesansının en önemli temsilcilerinden ANCY-LE-FRANC Şatosunu ziyaret. Akşam saatlerinde Beaune’a dönüş. Geceleme Beaune’da.

06. Gün: MACON – LYON – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra, otelden hareket. Alphonse de Lamartine’in şehri MACON’da panoramik şehir turu. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Lyon St. Exupery Havalaanına gidiş. Türk Hava Yolları TK1810 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22:30’da Türkiye’ye varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi