LOIRE ŞATOLARI TUR PROGRAMI

1.Gün: İSTANBUL * PARİS * CHAMBORD ŞATOSU * TOURS

Türk Hava Yolları TK1821 sefer sayılı uçak ile saat 07:10’da İstanbul’dan hareket. Yerel saatle 09:50’de Paris Charles de Gaule Havaalanına varış. Özel araç & rehberimizle buluşma. İlk durağımız, içinde öğle yemeği alacağımız, Fransız Rönesans’ın en büyük ve en önemli şatolarından CHATEAU DE CHAMBORD. 2019 yılında 500. yılını kutlayan şoto, Kral 1. François tarafından 1519 yılında yaptırılan şatoyu rehberimizle birlikte geziyoruz. Gonzague Saint Bris at gösterisi sonrası, şatonun bahçesinde gezinti ve serbest zaman ardından, 4 gece konaklayacağımız TOURS’a hareket. Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Yemek ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Tours’da.

2. Gün: TOURS * VİLLANDRY ŞATOSU * AZAY LE RIDEAU ŞATOSU

Erken sabah kahvaltısından sonra, TOURS şehir turu. Fransız Krallarının en favori şehirlerinden küçük Paris lakalplı Tours’da, ünlü St. Gatien Katedralini geziyoruz. Öğle yemeği molasının ardından, istikametimiz bahçeleriyle ünlü CHATEAU DE VILLANDRY. 1934 yılında Fransa Tarihi Mirası listesinde yer alan şatoyu serbest gezdikten sonra, olası geçici sergilerden bir tanesini ziyaret geziyoruz. Turumuzun 3. ziyaretini CHATEAU D’AZAY LE RIDEAU’ya yapıyoruz. 16. yy mimarisinin en güzel örneklerinden sayılan şato, Indre nehri üzerindeki küçük bir ada üzerinde Kral 1. François tarafından yaptırılmış. Serbest olarak gezeceğimiz şatodan sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

3. Gün: AMBOISE KRALİYET ŞATOSU * CHER * CHENONCEAU ŞATOSU

Erken sabah kahvaltısından sonra, ilk durağımız, LEONARDO DA VINCI’nin mezarının bulunduğu CHATEAU ROYAL D’AMBOISE. Loire nehri kıyısında yer alan ve bölgenin en güzel şatolarından birisi olan Amboise Şatosunu rehber eşliğinde geziyoruz. 1516’da Kral 1. François tarafından davet edilen Da Vinci, ölümüne kadar (1519) bu şatoda yaşamıştır. 2019 yılı, Da Vinci’nin 500. ölüm yıldönümü olması nedeni ile, şatoda çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Amboise kasabasında verilecek öğle yemeği molasının ardından, CHENONCEAU’ya gidiyoruz. CHER Nehri üzerinde yapacağımız tekne turunun ardından CHATEU DE CHENONCEAU’yu geziyoruz. Diğer adıyla Fransız Kadınları Şatosu olarak bilinen Chenonceau, 11. yy’da yapımına başlanmış ve Fransız asilzade kadınlarının birbiri ardına yaptırdığı eklemelerle 2. dünya savaşında Nazilerden kaçanların sığındığı bina olarak kullanılmış. Şatonun özel cay salonunda alacağımız 5 çayı molası sonrası otele dönüş, akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Geceleme Tours’da

4. Gün: RIVAU ŞATOSU * CHİNON 

Sabah kahvaltısından sonra, Peri Masalı Bahçeleriyle ünlü CHATEAU DU RIVAU ilk durağımız. Zindanları ve asma köprüsünü göreceğimiz şatonun bahçesinde serbest zaman. Öğle yemeğimizi şatonun organik restaurantında alıyor, ardından ünlü Tourraine Chinon Şaraplarını tadıyoruz. Akşam üstü otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman

5. Gün: BLOIS KRALİYET ŞATOSU * PARİS * İSTANBUL 

Erken sabah kahvaltısından sonra otelden çıkış. Paris güzergahında yol üzerindeki BLOIS kasabasına varış. Ufak bir şehir turunun ardından, seyahatimizin son şatosu CHATEAU ROYAL DE BLOIS ziyareti. 7 kral ve 12 kraliçe’ye ev sahipliği yapmış olan şatoyu ziyaret ettikten sonra, Paris’e hareket. Yaklaşık 3,5 saat sürecek otobüs yolculuğundan sonra, Charles de Gaule Havaalanına varış. Türk Hava Yolları TK1828 sefer sayılı uçakla saat 19:40’da Paris’ten hareket. Yerel saatle 00:10’da İstanbul’a varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi