Kalizoi Tour Normandiya Turu

NORMANDİYA TUR PROGRAMI

01.Gün: İSTANBUL * PARİS * ROUEN * TROUVILLE SUR MER

Türk Hava Yolları TK1821 sefer sayılı uçakla saat 07:10’da İstanbul’dan hareket. Yerel saatle 09:50’de Paris Charles de Gaule havaalanına varış. Özel otobüs & rehberle karşılanma ve ROUEN’e hareket. Yaklaşık 175 km sürecek otobüs yolculuğumuz sonrası, Fransa’nın Normandiya bölgesinin başkenti ROUEN’e varış. Öğle yemeği molası ardından, ünlü fransız ressam Claude Monet’nin esinlendiği ve eserlerinde sıkça gördüğümüz renkli ve dik çatılılı hımış evleri, ortaçağdan kalma binaları, parke taşlı sokakları, gotik kiliseleri, saat kulesi ve ünlü fransız kahramanı JEANNE D’ARC’ın yakıldığı meydanı göreceğimiz şehir turunu yapıyoruz. Akşam üstü, aracımızla 7 gece konaklayacağımız Trouville Sur Mer’e hareket. 100 km sürecek bu güzergah sonrası, otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman.

02. Gün: TROUVILLE SUR MER * ÇIKARTMA KIYILARI

Sabah kahvaltısından sonra, 2. Dünya Savaşının kaderini değiştiren Normandiya Çıkartması’nın gerçekleştiği kıyılar görmek üzere otelden hareket. İlk durağımız 6 Temmuz 1944 yılında çıkartmanın yapıldığı LA POINTE DU HOC. Çıkartmada şehit olan Amerikan askerlerinin yattığı COLLEVILLE SUR MER Amerikan Şehitliği ziyareti sonrası öğle yemeği molası için serbest zaman. ARROMANCHES’da, Çıkartma Müzesini gezdikten sonra, GOLD BEACH (Altın Sahil) ve JUNO BEACH (Juno Sahilini) görüyoruz. Akşamüstü otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte, Normandiya mutfağının ününü borçlu olduğu deniz ürünlerinden oluşan, lokal bir restauratta alınacak akşam yemeği.

03. Gün: HONFLEUR * DEAUVILLE

Erken alınacak sabah kahvaltısından sonra, Fransa’nın En Güzel Kasabaları listesinde yer alan HONFLEUR’e hareket. 1875 yılında, Fransa Tarihi Eserler kategorisinde koruma altına alınmış tahta kilisesi, tarihi limanı ile ünlü Honfleur’de yapacağımız tur sonrası, öğle yemeği molası ve ardından Normandiya kıyılarının en şık kasabalarından DEAUVILLE’e hareket. Ünlü Fransız yazar Gustave Flaubert’in evi olan Villa Strassburger, Amerikan Sinema Festivaline ev sahipliği yapan ünlü Casino’sunu göreceğimiz Deauville’de serbest zaman sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

04. Gün: TROUVILLE SUR MER * LUC SUR MER

Sabah kahvaltısından sonra Trouville Sur Mer şehir turu. Le Pont des Belges (Belçikalılar Köprüsü), Balık Hali, La Rue des Bains, kumla kaplı kıyıları ve ünlü sahili göreceğimiz turumuz sonrası, LUC SUR MER kasabasına gidiş. Öğle yemeği molasının ardından, St. Quentin Kilisesi, Belediye sarayı & parkı geziyor ve İSTRİDYE üretim merkezine gidiyoruz. Burada ünlü Normandiya istridyelerinin nasıl üretildiğini görüyor ve tadım yapıyoruz. Ardından, bölgenin bir başka meşhur ürünü CREPON ŞEMSİYELERİNİN yapıldığı lokal üreticide, yapım tekniklerini görüyoruz. Bu keyifli günün sonunda otelimize dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

05. Gün: FECAMP * ETRETAT

Sabah kahvaltısından sonra, ünlü Normandiya Köprüsünü geçerek Albatre Kıyılarında yer alan FECAMP’a varış. Normaniya’nın sarp kayalıklarıyla çevrili bu liman kentinde yapacağımız şehir turunda, ünlü Benediktin Sarayı Le Palais Benedictine ve ortaçağ manastır kilisesi L’Abbatiale de la Trinité’yi göreceğimiz özel tur. Le Palais Benedictine’de saray mahzenlerini geziş, Benediktin atölyesi ve saray salonunda özel BENEDİKTİN LİKÖR tadımı sonrası öğle yemeği & alışveriş için serbest zaman. MANŞ denizi kıyalarındaki ETRETAT öğleden sonraki durağımız. Bir doğa harikası falezlerini göreceğimiz Etretat’da verilecek kısa bir mola sonrası, otele dönüş. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

06. Gün: CAEN * BAYEUX

Erken sabah kahvaltısından sonra, Fransız tarihinin en önemli kahramanlarından Fatih William (Guillaume le Conquérant) tarafından 11. yy’da kurulmuş ve ortaçağda en önemli Fransız derebeyliklerinden biri olan CAEN’e gidiş. Yüz Çanlı Şehir (La ville aux Cents Clochers) diye tanınan Caen’de, Erkekler Manastırı, Kadınlar Manastırı, Caen Şatosu görülecek yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından, BAYEUX’ye geçiyoruz. Unesco Dünya Tarihi Mirası listesindeki 68 metrelik Kraliçe Matilda Duvar Halısının sergilendiği Fatih William Merkezini ziyaret ediyor, ardından şehir katedralini geziyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası akşamüstü otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için serbest zaman.

07. Gün: LISIEUX * BEUVRON EN AUGE (Degüstasyon Günü)

Sabah kahvaltısından sonra, Fransa’nın 2. hac kilisesi olan Sainte Pierre Katedrali’nin bulunduğu LISIEUX’ye gidiş. Fransız mutfağınıın ünlü peynirlerini tadacağımız lokal bir üreticiyi ziyaret. Öğle yemeğinde, Normandiya mutfağınını lezzetlerini tattıktan sonra, Fransa’nın en önemli likörlerinden CALVADOS yapımı ve tadımı için damıtımevinde grubumuza özel degüstasyon. Akşam üstü, Fransa’nın En Güzel Kasabaları listesinde yer alan BEUVRON EN AUGE’da kahve molası. Bu keyifli günün ardından, Trouville Sur Mer’e dönüş. Seyahatimizin bu son akşamında, lokal tatlardan oluşan, çeşitli şarap ve likörlerin tadılacağı gastronomik akşam yemeği.

08. Gün: LYONS-LA-FORET * PARIS * İSTANBUL

Erken sabah kahvaltısından sonra, otelden çıkış. Yaklaşık 130 km sonrası, Fransa’nın En Güzel Kasabaları listesinde yer alan LYONS-La-FORET’de öğle yemeği molası. Bu güzel kasabada verilecek kısa serbest zaman sonrası, Paris’e hareket ediyoruz. 120 km’lik yolculuğun ardından, Paris Charles de Gaule Havaalanına varış. Türk Hava Yolları TK1834 sefer sayılı uçakla saat 17:45’de Fransa’dan hareket. Yerel saatle 22:15’de İstanbul’a varış.

Özel Tasarım Program ve
Fiyatlandırma İçin

Sosyal Medyada KaliZoi